Festiwal Biegów Górskich w Słopnicach

Informacje ogólne

Opłaty

Opłata wynosi 90 zł – płatne przelewem najpóźniej 7 dni przed datą biegu.
Po tym terminie płatne tylko gotówką w dniu zawodów 120 zł.

Dane do przelewu:

  • Rock and Run Distribution, Półłanki 18/H, 30-740 Kraków
    PKO Bank Polski
  • nr konta: 11 1020 2892 0000 5302 0706 2971
  • Tytuł przelewu: Opłata startowa [Nazwa Biegu] 2020, [Imię i Nazwisko uczestnika]

Trasa

Kilka słów o biegu

PIĄTEK
14:00 -21:00 – Godziny pracy biura zawodów i odbiór pakietów. Odbiór pakietów wszystkich dystansów. Dla dystansu 90 km tylko w tym terminie w piątek.
● 14:00 – 21:00 – Godziny działania EXPO

● 19:00 – PRELEKCJA – Jarek Gonczarenko GSB w 95 godzin!

SOBOTA
● 4:00 – Start Mega Ultra Wyspa 90 km
● 7:00 – 9:30 – Godziny pracy biura zawodów, odbiór pakietów.
● 7:00 – 21:00 – godziny działania EXPO i miasteczka festiwalowego.
● 8:00 – Start XRUN Ultra Wyspa 60 km.
● 10:00 – Start XRUN Bieg Czterech Wysp 38 km.
● 9:20 – Odjazd autokarów na start Wyspiańskiej Połówki 22 km.
● 11:00 – Start XRUN Wyspiańska Połówka 22 km.

NIEDZIELA
● 9:00 – 14:00 – godziny działania EXPO
● 10:00 – Start Bieg na Górę Mogił 6 km vertical
● 14:00 – Oficjalne zakończenie zawodów i wręczenie nagród.
W wyjątkowych okolicznościach, oficjalna godzina zakończenia zawodów może ulec zmianie.

Historie i legendy. Było to bardzo dawano temu, kiedy w okolicy Dobrej żyli ludzie zwani wielkoludami. Władcą tych okolic był niejaki Łopień, człowiek średniego wzrostu. Żoną jego była Mogielica, dużo wyższa od niego. Łopień był bardzo dobrym gospodarzem i żył w zgodzie ze wszystkimi sąsiadami. Jednym słowem był złotego serca i nazywano go „Łopień – Złotopień”. Mogielica natomiast była bardzo niedobra: nerwowa, wybuchowa, niezgodna. Z tego też powodu nazywano ją wiedźmą. Mieli jedną córkę, bardzo piękną, zgrabną i wysoką. Była dobrą dziewczyną a swoją dobrocią zjednała sobie wszystkich w posiadłości swojego ojca i poza jej granicami. Na imię miała Śnieżniczka. Wielu kawalerów spoglądało na nią, ale niedobra matka zasłaniała Śnieżniczkę mgłą przed ich wzrokiem. Pewnego razu dowiedział się o Śnieżniczce piękny i przystojny młodzian imieniem Ćwilin. Przyszedł z dalekich stron i pokłonił się pięknie Mogielicy i Łopieniowi „Złotopieniowi”, prosząc o rękę ich córki. Łopieniowi od razu spodobał się Ćwilin i zgodził się na jego ślub ze Śnieżniczką. Matka Mogielica zaziała nienawiścią do Ćwilina i nie pomogły perswazje Łopienia, ani prośby Ćwilina i Śnieżniczki. Odszedł smutny Ćwilin a za nim szła odprowadzając go smutna, zapłakana Śnieżniczka. Nie mogli tak odejść od siebie bo bardzo sobie przypadli do gustu i kiedy ostatni raz spojrzeli na siebie, serca ich nie wytrzymały i pękły wraz.

Opis trasy. Podczas festiwalu można poznać najpiękniejsze rejony Beskidu Wyspowego. Można ścigać się o koronę Mogielicy, albo brać udział w dłuższych zmagań i zmierzyć się z Łopieniem, Mogielicą, Śnieżnicą, czy Ćwilinem. Trasy prowadzone są szlakami turystycznymi i leśnymi ścieżkami. Wszystkie trasy są oznaczone przez organizatora, ale na dłuższych 60, czy 90 km warto mieć własny track GPS.

Festiwal to nie tylko bieganie, to spotkania ze znajomymi, pogaduchy na EXPO, czy rodzinne wyczekiwania na drugą połówkę, bądź rodziców, gdy wrócą z trasy.

Jak dojechać

Podziel się tym biegiem:

Partnerzy

Przewiń do góry