siatka

Zasady punktacji pucharowej

Podstawowe informacje

Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Każdy może wziąć udział w biegach, aby być klasyfikowanym w rankingu, należy ukończyć minimum 3 biegi pucharowe.

W każdej formule można wziąć udział indywidualnie jak i drużynowo. Występy z drużyną również są wliczane do klasyfikacji indywidualnej.
Dodatkowo umożliwilismy rywalizację pucharową najmłodszym czyli XRUN KIDS.

Rok 2022, to kolejny rok Xrun’owych zmagań. W kalendarzu imprez jest aż 6 nietuzinkowych wydarzeń. Sezon rozpoczynamy w Słopnicach w styczniu, a kończymy Wielkim Finałem w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy.

W czerwcu odbędzie się Festiwal Biegów Górskich w Limanowej, gdzie oprócz rywalizacji pucharowej odbędą się biegi ultra, a także liczne koncerty i prelekcje.

Zasady punktacji
Puchar XRUN Classic

Na tą formułę składa sie 5 biegów + bieg finałowy:

Każdy kto ukończy bieg wchodzący w skład pucharu o trzyma ilość punktów według tabeli poniżej:

1 miejsce 1000 pkt. 11 miejsce 924 pkt. 21 miejsce 910 pkt.
2 miejsce 980 pkt. 12 miejsce 922 pkt. 22 miejsce 909 pkt.
3 miejsce 960 pkt. 13 miejsce 920 pkt. 23 miejsce 908 pkt.
4 miejsce 950 pkt. 14 miejsce 918 pkt. 24 miejsce 907 pkt.
5 miejsce 945 pkt. 15 miejsce 916 pkt. 25 miejsce 906 pkt.
6 miejsce 940 pkt. 16 miejsce 915 pkt. 26 miejsce 905 pkt.
7 miejsce 936 pkt. 17 miejsce 914 pkt. 27 miejsce 904 pkt.
8 miejsce 932 pkt. 18 miejsce 913 pkt. 28 miejsce 903 pkt.
9 miejsce 929 pkt. 19 miejsce 912 pkt. 29 miejsce 902 pkt.
10 miejsce 926 pkt. 20 miejsce 911 pkt. 30 miejsce 901 pkt.

Miejsca od 31. do 1000. otrzymują punkty o 1 mniej od kolejnego, np. 31. miejsce - 900 pkt, 32. miejsce - 899 pkt, 33. miejsce - 898 pkt etc.

Kwalifikację do Wielkiego Finału w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy mogą otrzymać tylko i wyłącznie osoby, które ukończyły minimum 3 biegi pucharu XRUN Classic, a także zajęły miejsca od 1. do 30. wśród mężczyzn i od 1. do 20. wśród kobiet.

Puchar XRUN Mini

Puchar XRUN Kids

Puchar Kids składa się z 6 biegów, podzielonych na 3 kategorie wiekowe:

Puchar XRUN Kids nie ma formy Wielkiego Finału.

Wielki Finał

Formuła Wielkiego Finału odbędzie się podczas imprezy XRUN Biała Dama w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy. Zawodnicy zakwalifikowani do Wielkiego Finału rywalizują w dwóch biegach. Bieg wertykalny na Śnieżnicę - ok 1,3 km, a także bieg główny (w przypadku XRUN Classic - 19 km, a w przypadku XRUN Mini - 11 km).

Osoby zakwalifikowane do Wielkiego Finału otrzymują pakiety startowe i wszystkie świadczenia od organizatora.

Osoby, które nie wezmą udziału w biegu wertykalnym, zostaną automatycznie zdyskwalifikowane i nie będą miały możliwości startu w biegu głównym.

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do Wielkiego Finału, mogą wziąć udział w biegu głównym na dystansie 11 km i 19 km, po wcześniejszym zgłoszeniu się poprzez formularz elektroniczny lub w biurze zawodów.

Klasyfikacja Drużynowa

Klasyfikacja drużynowa odbywa się podczas Pucharu XRUN Classic, a także XRUN Mini. Aby Twoja drużyna została sklasyfikowana na danej imprezie, muszą wystartować minimum 4 osoby w drużynie. Wystarczy przy rejestracji wskazać nazwę drużyny (pamiętaj, że nazwa drużyny musi być taka sama). W przypadku większej liczby uczestników w drużynie, brane są pod uwagę 4 najlepsze czasy.

Rywalizacja drużynowa to znakomita integracja wśród członków klubów sportowych, amatorskich drużyn, a także wśród pracowników, czy też wspólnych znajomych.

Punktacja Drużynowa

Punkty do klasyfikacji drużynowej są przyznawane na podstawie punktacji cyklu biegów XRUN Classic lub XRUN Mini. Najlepsze 4 wyniki są sumowane i dodawane do klasyfikacji generalnej cyklu. Każda drużyna, która ukończy i zostanie sklasyfikowana w minimum 3 imprezach cyklu, będzie uwzględniona w klasyfikacji generalnej na koniec cyklu. Drużyny, które ukończą mniej niż 3 biegi, nie będą klasyfikowane.